Asus Notebook Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD

BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD Empty BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Cuma Şub. 12, 2010 1:26 am

Sistem çöktüğünde ya da format atmak istediğimiz zaman elimizde olan seçeneklerden birisi bu BackUp dvdleri. PC ilk açıldığında AI Recovery adlı program tarafından oluşturulması isteniyor. Tavsiyem bu dvdleri oluşturmanızdır. Sistemi Pc ile beraber gelen Mavi Tekrar Yükleme Dvd'siyle de kurabiliriz. Ayrıca sabit diskte recovery bölümü mevcut. 15gb boyutunda yaklaşık. Format için bu gibi imkanlarımız var. Fakat bilgisayar dünyasında ne olacağını önceden kestirmek mümkün olmadığı için sonradan saydığım 2 seçenek ( Mavi cd ve Recovery Bölümü) bizi yarı yolda bırakabiliyor. Bu durumda tek dayanağımız üşenmeden oluşturmuş olduğumuz bu dvdler oluyor. Sistemi kurmak için restart etıyoruz. f8 ile bios'a girip fist boot u bd-rom a alıp kaydedip çıkıyoruz. Bilgisayar açıldıktan sonra takmış olduğumuz 1. backup dvdsini görecektir. daha sonra ileri ileri şeklinde ilerleyip windows'u ilk bölüme kurtar ve kur diyoruz. Kuruyor:) Yapmamız gereken ekstra bişey de yok.. Sistemi tekrar yüklemiş olduk iyi günlerde kullanın cheers
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD Empty Geri: BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD

Mesaj tarafından halocan Bir Paz Haz. 27, 2010 4:57 pm

"Ayrıca sabit diskte recovery bölümü mevcut. 15gb boyutunda yaklaşık" diye bilgi vermişsiniz ya. İşte ben bu klasörü bulamadım. Nerde olduğunu söyleyebilir misiniz?

halocan

BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD Empty Geri: BackUp Dvd'leri - AI Recovery - 4 Adet DVD

Mesaj tarafından Fearless1905 Bir Ptsi Haz. 28, 2010 11:02 pm

halocan demiş ki:"Ayrıca sabit diskte recovery bölümü mevcut. 15gb boyutunda yaklaşık" diye bilgi vermişsiniz ya. İşte ben bu klasörü bulamadım. Nerde olduğunu söyleyebilir misiniz?

Öyle bulunacak birşey değil.Gizlidir. Res attığında yanlış hatırlamıyorsam F9 tuşuna basarak aktif olup bilgisayarı onarmaya yarıyor...

Fearless1905
Admin
Admin

- Similar topics