Asus Notebook Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bi kaç sorum var

bi kaç sorum var Empty bi kaç sorum var

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir Çarş. Şub. 17, 2010 12:19 am

öncelikle siteye yeni geldim hayırlı olsun. sorularım şunlar:

1- bios güncellemesi ne işe yarar?
2- windows yedeklemeyi d ye yaptırdım herşeyimi sildi 50 gb yer kapladı onu silsem yedekleme yapmasam birşey olur mu? başta recovery yaptım.

K.a.a.N

bi kaç sorum var Empty Geri: bi kaç sorum var

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Çarş. Şub. 17, 2010 1:22 am

1-bios donanımsal uyumu sağlar. donanım çakışmalarını engeller. yani küçük ama işlevlidir. bu aygıtın yazılımının güncel olması da o derece işlevli olması anlamına gelmekte.
2-olmaz efendim. backup ve yedekleme kavramları farklıdır. başta yaptığınız recovery yani backup gayet faydalı olup ilerde işinize yarama ihtimali oldukça yüksektir.sistemi kurma seçeneklerine bi tane daha eklemiş oluyorsunuz. fakat yedekleme kavramı şahsi fikrimce gereksizdir. çünkü verilerinizi düz mantık rar'lamaktan başka bi iş yapmaz. bu genelde taşınabilir veya harici disklere yedeklendiğinde fayda görür. sabit diskinizde bu işleme gerek yoktur. en iyisi bu yedeği silin, açılan boşluğa bırakın kendi verileriniz yerleşsin, yedeklemeyi de yapmayabilirsiniz.. İyi geceler.
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir Çarş. Şub. 17, 2010 4:23 pm

*XhsyPhoiDeus* demiş ki:1-bios donanımsal uyumu sağlar. donanım çakışmalarını engeller. yani küçük ama işlevlidir. bu aygıtın yazılımının güncel olması da o derece işlevli olması anlamına gelmekte.
2-olmaz efendim. backup ve yedekleme kavramları farklıdır. başta yaptığınız recovery yani backup gayet faydalı olup ilerde işinize yarama ihtimali oldukça yüksektir.sistemi kurma seçeneklerine bi tane daha eklemiş oluyorsunuz. fakat yedekleme kavramı şahsi fikrimce gereksizdir. çünkü verilerinizi düz mantık rar'lamaktan başka bi iş yapmaz. bu genelde taşınabilir veya harici disklere yedeklendiğinde fayda görür. sabit diskinizde bu işleme gerek yoktur. en iyisi bu yedeği silin, açılan boşluğa bırakın kendi verileriniz yerleşsin, yedeklemeyi de yapmayabilirsiniz.. İyi geceler.
teşekkür ederim. bu touchpad kullanımını nerden öğrenebilirim? gerçi benimki çok titriyor ama bi çare bulmak da lazım

K.a.a.N

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Çarş. Şub. 17, 2010 10:19 pm

K.a.a.N demiş ki:
*XhsyPhoiDeus* demiş ki:1-bios donanımsal uyumu sağlar. donanım çakışmalarını engeller. yani küçük ama işlevlidir. bu aygıtın yazılımının güncel olması da o derece işlevli olması anlamına gelmekte.
teşekkür ederim. bu touchpad kullanımını nerden öğrenebilirim? gerçi benimki çok titriyor ama bi çare bulmak da lazım
o çareye ulaşmak biraz zor.. mesela 3 parmala tıklarsan sağ tıklamış olursun. 2 parmakla aşağı yukarı sürüklersen kaydırma çubuğunu sürüklemiş olursun.. Elan Smart Pad den bu özelliklere bakabilirsin. denetim masası
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir Çarş. Şub. 17, 2010 10:51 pm

*XhsyPhoiDeus* demiş ki:
K.a.a.N demiş ki:
o çareye ulaşmak biraz zor.. mesela 3 parmala tıklarsan sağ tıklamış olursun. 2 parmakla aşağı yukarı sürüklersen kaydırma çubuğunu sürüklemiş olursun.. Elan Smart Pad den bu özelliklere bakabilirsin. denetim masası
bi yerden bulmuştum hepsini de unuttum neresiydi Very Happy
hocam bu asus data security manager ne işe yarıyo? dosya şifreleme falan mı

K.a.a.N

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Çarş. Şub. 17, 2010 11:18 pm

evet şifreli bi klasör mantığıyla çalışıyor. oraya kopyalıyorsun verilerini orda saklayabiliyosun. tabi şifreyi bilmeden girmek imkansız dandik değil sağlam bi program. oraya kopyaladıktan sonra orijinal dosysyı silmek gerekiyor. dosya ve klasör şifreleme programı
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir Cuma Şub. 19, 2010 12:03 am

dosyalara tekrar bakmayı beceremedim Very Happy
ya benim pc de internete çok zor giriyorum sayfayı yenileyince giriyo neden acaba :S

K.a.a.N

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Cuma Şub. 19, 2010 5:47 pm

net hızıyla alakalı oluşu muhtemeldir..
programa gir şifreni gir sağ tarafta oluşturduğun dosyaları görmen lazım..
mozillayı kullan daha hızlı daha iyi olduğunu göreceksin
http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.6&os=win&lang=tr
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir Cuma Şub. 19, 2010 6:16 pm

mozilla kullanıyorum nette problem yok. diğer pc giriyo fakat bu ara sıra sayfa görüntülenemiyor falan diyo. msn e giriyo sayfayı yenileyince de siteye giriyo

K.a.a.N

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Cuma Şub. 19, 2010 10:46 pm

tüm arabelleği bi temizle bakalım. geçmiş temp kapsamlı bi temizlik yap
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından K.a.a.N Bir C.tesi Şub. 20, 2010 5:55 pm

*XhsyPhoiDeus* demiş ki:tüm arabelleği bi temizle bakalım. geçmiş temp kapsamlı bi temizlik yap
firefoxtan ve ccleaner programıyla sistemi temizledim fakat aynı. google a bile girmiyo yenile deyince giriyo Sad

K.a.a.N

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Bir Ptsi Şub. 22, 2010 10:05 am

K.a.a.N demiş ki:
*XhsyPhoiDeus* demiş ki:tüm arabelleği bi temizle bakalım. geçmiş temp kapsamlı bi temizlik yap
firefoxtan ve ccleaner programıyla sistemi temizledim fakat aynı. google a bile girmiyo yenile deyince giriyo Sad

C: / Özellikler / Araçlar deyin disk denetleme'yi açın. daha sonra 2 kutucuğu da işaretleyip tşimdi denetle 'ye tıklayın. Zamanlama isteyecektir. Evet deyin. ya da tarama yaparsa da bekleyin.

C:\Windows\Temp bu yolu adres çubuğuna kopyalayıp açın. klasördeki tüm dosyaları silin silinmeyen kalsın.
C:\Kullanıcılar\*(kullanıcı adınız)\local\temp bu yoldaki tüm dosyaları da silin. daha sonra restart atın. ve disk denetleme için bekleyin. uzun zaman alır acil işiniz varsa restartı sonraya saklayın. disk denetleme bitip pc açılınca bi bakın netin durumuna. pc vefa borcu olarak neti düzeltir inşallah. çünkü pc'ye yapılacak iyi şeylerden bitanesini yapmış oldunuz.
Kolay gelsin
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin