Asus Notebook Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 boş DVD hazırlayın..

+2
Marool
cresy
6 posters

4 boş DVD hazırlayın.. Empty 4 boş DVD hazırlayın..

Mesaj tarafından cresy Cuma Ocak 29, 2010 11:13 am

PC nizi açtıktan sonra masaüstünde görülen AI Recovery simgesine çift tıklıyoruz ve herşey otomatik ilerliyor..Tek yapmamız gereken 4 adet boş dvd yi önceden hazırlayıp sırası geldiğinde recovery işleminde dvd leri sürücüye yerleştirmek olacaktır..Recovery işlemi bu kadar zahmetsiz ve basit..
Kendim karşılaştığım bir sorun sonrasında windows 7 yi tekrar kurmak zorunda kalmıştım..hiçbir dvd olmadan bu işlemi kolayca halledebiliriz.Eğer sıfırdan ilk günkü haline geri getirmek istiyorsak pc açılırken F9 tuşuna basmalıyız ve karşımıza gelen yönergeleri takip ederek dvd siz bir biçimde pc nizi ilk aldığınız günkü haline 1,5 saat gibi bir süre içinde tekrar geri getirebiliriz..
Benim için şu anlık oluşturduğum 4 adet recovery dvd sinin pek bir işe yarayacağını sanmıyorum..Yani kısacası bence bu size kalmış birşey..

cresy

4 boş DVD hazırlayın.. Empty Geri: 4 boş DVD hazırlayın..

Mesaj tarafından Marool Cuma Ocak 29, 2010 3:11 pm

valla cok teşekkür ederim yardımcı oldu yanlış bişey yapmak istemedıgım için herseyi garantıye alıp yavas yavas okuorum Very Happy

Marool

4 boş DVD hazırlayın.. Empty ?

Mesaj tarafından akrobatkemal Paz Ocak 31, 2010 12:03 pm

valla iyi oldu olmasınada şimdi recovery dvd si yapalımmı yapmayalımmı?ben pc yi alalı 2 gün oldu korkumdan daha hiç program yükleyemedim sırf recovery dvd si ilk gün aldığım gibi olması için.yoksa yanlış birşeymi yapıyorum?

akrobatkemal

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Perş. Şub. 11, 2010 9:43 pm

akrobatkemal demiş ki:valla iyi oldu olmasınada şimdi recovery dvd si yapalımmı yapmayalımmı?ben pc yi alalı 2 gün oldu korkumdan daha hiç program yükleyemedim sırf recovery dvd si ilk gün aldığım gibi olması için.yoksa yanlış birşeymi yapıyorum?
doğru bişey yapmışsın. evet bence kesinlikle gerekli recovery dvdleri. elinizde bulunsun. geç kalmış sayılmazsınız hiç bi zaman. program yüklemişseniz bile en kısa zamanda oluşturunuz dvdlerinizi..
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Paz Haz. 27, 2010 4:03 pm

Arkadaşlar ben ilk kullanımda laptobun recover DVD lerini oluşturmamıştım. Acaba biriniz bu ilk kullanım recoverlerini upload edebilir mi? Varya yaparsanız çok makbule geçer.

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Ptsi Haz. 28, 2010 11:04 pm

halocan demiş ki:Arkadaşlar ben ilk kullanımda laptobun recover DVD lerini oluşturmamıştım. Acaba biriniz bu ilk kullanım recoverlerini upload edebilir mi? Varya yaparsanız çok makbule geçer.

4 DVD yi upload etmek her babayiğidin harcı değildir. Bence sen, eğer bi sorun varsa bilgisayarında, mavi cd ile kurulum yap. kurulumdan sonra o 4 dvd yi oluştur. Bu şekilde de yapabilirsin Wink

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Salı Haz. 29, 2010 5:30 pm

Eyvallah @Fearless1905. Bütün sorularıma,sorunlarıma cevap vermişsin. Çok teşekkür ederim. Wink

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Salı Haz. 29, 2010 5:37 pm

halocan demiş ki:Eyvallah @Fearless1905. Bütün sorularıma,sorunlarıma cevap vermişsin. Çok teşekkür ederim. Wink
Rica ederim ne demek, kendi sorunlarıma da çözüm kulmak için kurmuştuk zaten bu forumu Smile

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Perş. Tem. 01, 2010 10:09 am

Upload dediğin gibi zahmetli bir iş. Peki bu DVD'leri ftp olarak hazırlayıp burda ftp adresini sunsan olabilir mi? Böyle bir fikir de geldi aklıma...

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Perş. Tem. 01, 2010 10:14 am

halocan demiş ki:Upload dediğin gibi zahmetli bir iş. Peki bu DVD'leri ftp olarak hazırlayıp burda ftp adresini sunsan olabilir mi? Böyle bir fikir de geldi aklıma...
Hocam bence fazla zorlama Very Happy Very Happy Very Happy o da uzun sürer en kestirme yol temiz bir kurulum yap sonra da recovery burning ile 4 dvd yi hazırla bu senin için daha sağlıklı olacaktır. O kadar uğraşmaya gerek yok. Kurulum işlemi zaten PC ye göre çok çok çok basit bi işlem. Her işi notebook kendisi yapıyor. Kör bir insan bile kurulum yapabilir Wink Very Happy Very Happy Very Happy

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Cuma Tem. 02, 2010 8:14 am

Aslında korkum, yani merak ettiğim şu. İlk bana laptop geldiğinde yüklü ne var ne yoksa giderse!. Yani o mavi cd ile format atarsam ilk bana geldiği şekilde(bütün programlar vs.) mi yükleniyor? Eğer öyleyse dediğin gibi "ha o 4 dvd yi paylaşmışsınız, ha da o mavi cd ile format atıp kendim 4 dvd'ye yazdırmışım. Farketmez..." İşte bunu merak ediyorum. O mavi cd sadece Win7 format cd'simi yoksa Win7+bütün programlar(ilk günkü hali) mi?

Bunu merak ediyorum!!!

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Cuma Tem. 02, 2010 9:01 am

halocan demiş ki:Aslında korkum, yani merak ettiğim şu. İlk bana laptop geldiğinde yüklü ne var ne yoksa giderse!. Yani o mavi cd ile format atarsam ilk bana geldiği şekilde(bütün programlar vs.) mi yükleniyor? Eğer öyleyse dediğin gibi "ha o 4 dvd yi paylaşmışsınız, ha da o mavi cd ile format atıp kendim 4 dvd'ye yazdırmışım. Farketmez..." İşte bunu merak ediyorum. O mavi cd sadece Win7 format cd'simi yoksa Win7+bütün programlar(ilk günkü hali) mi?

Bunu merak ediyorum!!!
Mavi CD sadece kurulum yapmak için ama mavi CD ile kurulum yaptığın zaman Zaten kurulumun sonunda Driver CD sini takmanı istiyor. Driver CD sini taktığın zaman içinden ekran kartı ses kartı vs driverlerini yüklüyor. En son kurulum bittiğinde tekrar driver cd sini takıp açtığın zaman bazı kurulmamış programlar kalıyor. En son onları yüklüyorsun (tabi yüklemede istediğini seçer istemediğini seçmezsin). Bu işlemden sonra ilk günkü haline gelir. Bana güven Wink Wink Wink

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Cuma Tem. 02, 2010 10:31 am

Çok teşşekkür ederim @Fearless1905. Çok iyi cevaplar veriyorsun. Gerçekten kurduğun cümleler çok anlaşılır. Türkçe'yi böyle kullandığın için ayrıca teşekkür ederim. "Bazı sitelerde bir soru soruyorsun, adama 40 takla attırıyorlar. Baştan sağma abuk sabuk cümleler vs. vs." Aslında diğer sorunum olan pil durumumda ise biraz çekiniyorum. Şöyle ki; hepsiburada'dan aldım. İşte pili kargoya siz verin, biz alalım, yok sorun sizde, yok şöyle yok böyle diyecekler diye korkuyorum. Hadi diyelim gönderdim. Bir de ne zaman gelecek, ha geldi ha gelecek diye işte....Neyse bakalım..

Hayat boyu mutluluklar dilerim...Sağol...

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Cuma Tem. 02, 2010 6:51 pm

halocan demiş ki:Çok teşşekkür ederim @Fearless1905. Çok iyi cevaplar veriyorsun. Gerçekten kurduğun cümleler çok anlaşılır. Türkçe'yi böyle kullandığın için ayrıca teşekkür ederim. "Bazı sitelerde bir soru soruyorsun, adama 40 takla attırıyorlar. Baştan sağma abuk sabuk cümleler vs. vs." Aslında diğer sorunum olan pil durumumda ise biraz çekiniyorum. Şöyle ki; hepsiburada'dan aldım. İşte pili kargoya siz verin, biz alalım, yok sorun sizde, yok şöyle yok böyle diyecekler diye korkuyorum. Hadi diyelim gönderdim. Bir de ne zaman gelecek, ha geldi ha gelecek diye işte....Neyse bakalım..

Hayat boyu mutluluklar dilerim...Sağol...
Rica ederim forumlar bunun için var,bizim de sorunumuz olduğu zaman forumda soruyoruz Wink Ama benim anlamadığım bu pil işini servisine danışmadın mı? Danıştıysan da ne dediler? Çünkü bana pilde kullanıcı hatası olmayan bi sorun var gibi. Belki değişim alırdın!... confused

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Ptsi Tem. 05, 2010 8:45 am

Ufak bi sorum olacak. Şimdi ben format atarsam D sürücüsündeki dosyalarım filan da silinir mi? Başka bir bilgisayarda Xp format atarken nereye format atacağını soruyordu. Örneğin ben C diyordum, diğer D ve E sürücülerime hiçbirşey olmuyordu. Bunda da böyle mi? Win7'yi yükleyeceğim sürücüyü yani C'yi seçtiğimde D sürücüne bişey olur mu? Orası da ilk günkü gibi mi olur? Bunu öğrenmek istemiştim...

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Ptsi Tem. 05, 2010 9:08 am

halocan demiş ki:Ufak bi sorum olacak. Şimdi ben format atarsam D sürücüsündeki dosyalarım filan da silinir mi? Başka bir bilgisayarda Xp format atarken nereye format atacağını soruyordu. Örneğin ben C diyordum, diğer D ve E sürücülerime hiçbirşey olmuyordu. Bunda da böyle mi? Win7'yi yükleyeceğim sürücüyü yani C'yi seçtiğimde D sürücüne bişey olur mu? Orası da ilk günkü gibi mi olur? Bunu öğrenmek istemiştim...
Hayır, istersen D silinmez. Sana başta soruyo sadece ilk bölüme kurtarılsın felan, Eğer benim forumda yazdığım anlatıma göre yaparsan ikinci bölüm aynen kalır...

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından Fearless1905 Ptsi Tem. 05, 2010 9:08 am

Bi de sana iki cevap üstte bi soru sormuştum hala cevaplamadın???

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Ptsi Tem. 05, 2010 5:15 pm

Dün bu konu hakkında yani arızalı ürünler hakkında hepsiburada da baktım. Hiçbir kargo ödemeksizin sorunu bildirip, gereken bilgileri orada olan forma doldurup gönderebiliyormuşuz. Daha göndermedim....

En son halocan tarafından Salı Tem. 06, 2010 1:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Ptsi Tem. 05, 2010 7:45 pm

halocan demiş ki:Dün bu konu hakkında yani arızalı ürünler hakkında hepsiburada da baktım. Hiçbir kargo ödemeksizin sorunu bildirip, gereken bilgileri orada olan forma doldurup gönderebiliyormuşuz. Daha göndermedim. Birazcıkta babamdan da çekiniyorum da. Ona da daha söylemedim. Çünkü daha 6 ay oluyor, yeni ürünü bozdun gibi şeyler söyler diye de çekiniyom. Aslında ben engelliyim. Yani kendim kargoya götürmek isterim; ama işte engelliyim neyse!!! O yüzden kargoya da babam götürmek zorunda. Bakalım yakında söyleyeceğim. Smile
Üzüldüm durumuna, bu arıza senle alakalı değildir. babana anlatırsan sorunun sende olmadığını anlar herhalde. eğer kullanıcı hatası diyip yollarlarsada ne yapalım artık olan olmuş... Smile Smile Smile

Fearless1905
Admin
Admin