Asus Notebook Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Batarya %98 ve DOLMUYOR" sorunu.....

3 posters

"Batarya %98 ve DOLMUYOR"   sorunu..... Empty "Batarya %98 ve DOLMUYOR" sorunu.....

Mesaj tarafından *XhsyPhoiDeus* Ptsi Şub. 22, 2010 10:11 am

Gerek DH'ta gerek burada gereğinden fazla soruldu ve cevaplandı bu sorun... Kimi zaman batarya %97,98,99 ve Dolmuyor ifadesini görebilirsiniz. Hiç bi sorun yoktur. Daha bilimsel açıklamasını yapamıyorum.Yapacak olan varsa daha fazla tatmin etmiş olur kullanıcıları. Hiç kaale almadan kullanıma devam ediniz. Mesela %50ye kadar düşürüp tekrar şarj ediniz. Muhtemelen %100 olacaktır...
*XhsyPhoiDeus*
*XhsyPhoiDeus*
Admin
Admin

"Batarya %98 ve DOLMUYOR"   sorunu..... Empty Geri: "Batarya %98 ve DOLMUYOR" sorunu.....

Mesaj tarafından halocan Paz Haz. 27, 2010 4:49 pm

Daha önce böyle bi sorunum yoktu. Son birkaç günde çıktı. Şarj fişini laptopa taktığımda ekranın sağ alttaki pil simgesinin üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıyor. Daha sonra laptoptan fişi çıkarıp tekrar taktığımda bu işaret gidiyor. Diğer bir sorun ise şu pil %100 dolmuş gözüküyor, ben de doğal olarak fişi çıkarıyorum. Ama şöyle 10-15 dk geçmeden pilin yarısı gitmiş oluyor. Pil %27 olarak gözüküyor. Neden böyle oldu anlamadım. Öyle biçok program filan da açık değil; ama nedendir anlamadım. Bir ara yukarıda dediğim kırmızı çarpı işaretinin üzerine fareyi tuttuğumda "Pilinizin değiştiriniz, pil şarj tutmamaktadır" anlamında bir yazı çıkıyor.

Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

halocan

"Batarya %98 ve DOLMUYOR"   sorunu..... Empty Geri: "Batarya %98 ve DOLMUYOR" sorunu.....

Mesaj tarafından Fearless1905 Ptsi Haz. 28, 2010 11:00 pm

halocan demiş ki:Daha önce böyle bi sorunum yoktu. Son birkaç günde çıktı. Şarj fişini laptopa taktığımda ekranın sağ alttaki pil simgesinin üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıyor. Daha sonra laptoptan fişi çıkarıp tekrar taktığımda bu işaret gidiyor. Diğer bir sorun ise şu pil %100 dolmuş gözüküyor, ben de doğal olarak fişi çıkarıyorum. Ama şöyle 10-15 dk geçmeden pilin yarısı gitmiş oluyor. Pil %27 olarak gözüküyor. Neden böyle oldu anlamadım. Öyle biçok program filan da açık değil; ama nedendir anlamadım. Bir ara yukarıda dediğim kırmızı çarpı işaretinin üzerine fareyi tuttuğumda "Pilinizin değiştiriniz, pil şarj tutmamaktadır" anlamında bir yazı çıkıyor.

Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bu dediğin şeyle ilk defa karşılaşıyorum. Daha önce böyle bir sorundan bahseden olmamıştı. Pilinde bir sorun olabilir. Bence bi servise danış derim...

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Salı Haz. 29, 2010 5:34 pm

Pili değiştirmek istesem; mesela hepsiburada da notebook pilleri var; oradan hangisini alabilirim. Yani illâ Asus N61VN280BD pili mi olacak?

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Salı Haz. 29, 2010 5:36 pm

halocan demiş ki:Pili değiştirmek istesem; mesela hepsiburada da notebook pilleri var; oradan hangisini alabilirim. Yani illâ Asus N61VN280BD pili mi olacak?
Genelde bu seri notebookların pilleri aynı, şuna uyumlu buna uyumlu felan diye satılır ama sen önce bi servise danış. Değiştirme yaparlarsa boşa almamış olursun...

Fearless1905
Admin
Admin

Mesaj tarafından halocan Perş. Tem. 01, 2010 10:13 am

Bir sabah geceden fişi çıkarmamışım. Şöyle 6-7 saat şarjda kalmış, bir de zaten doluydu. Unutmuşum işte. Bundan olabilir mi? Birde ben mesela hepsiburada da notebook pili bakıyordum. Bu pilin adı, tipi vs. nasıl bakayım? Uyumluluk Asus diyor; ama hangisi? Yardımcı olabilir misiniz?

halocan

Mesaj tarafından Fearless1905 Perş. Tem. 01, 2010 10:17 am

halocan demiş ki:Bir sabah geceden fişi çıkarmamışım. Şöyle 6-7 saat şarjda kalmış, bir de zaten doluydu. Unutmuşum işte. Bundan olabilir mi? Birde ben mesela hepsiburada da notebook pili bakıyordum. Bu pilin adı, tipi vs. nasıl bakayım? Uyumluluk Asus diyor; ama hangisi? Yardımcı olabilir misiniz?

Sanmıyorum, pil dolunca zaten içine daha fazla almaz, keser. Ben de bazen gece unutuyorum ama birşey olmuyor. Sen dediğim gibi bir servisine danış, en azından telefonla ulaş ya da mail at... Wink Wink Wink

Fearless1905
Admin
Admin

- Similar topics